Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Nyelv

Hungarian hu
English en

#MotivációMindenkor - Interjú Tugyi Levente válogatott tájfutóval

#MotivációMindenkor - Interjú Tugyi Levente válogatott tájfutóval

 

Motiváció mindenkor?! Erről beszélgettünk május 5-én, kedden este élő Facebook közvetítésünkben hat Nutri8 szponzorált profi sportolóval, többek között Tugyi Levente válogatott tájfutóval, aki 2017-ben országos tájfutó bajnok volt, 2020-ban pedig a Verdi Maraton győztese.

 

Motiváció mindenkor ?! Nem véletlen, hogy ezt a nevet adtuk a beszélgetésnek. A Nutri8 márkát a sportolókért hívtuk életre – Mert nekünk ők jelentik a motivációt. Több ezer verseny- és utánpótlás-sportoló fogyasztja termékeinket, legyen szó egyéni vagy csapatsportokról, ezért nagyon érdekelt minket, hogy a koronavírus idején ők hogyan tudnak motiváltak maradni. Egyáltalán motiváltak tudnak-e maradni?

 

Levi, neked is törölve lettek a versenyeid, ezáltal valószínű borultak a terveid. Te hogyan éled meg ezt az időszakot?

Járvány elején egy kicsit kiléptem a napi rutinból, de azóta visszaálltam már. Normális időben, felkelek, étkezem, edzem. Heti 3 intenzív edzés megmaradt (sebesség, intenzitás fenttartása). Versenyek októberre lettek áttéve, ezért sztenderd edzéseim vannak, mivel fél évig nem lehet versenyformában lenni. Hetente 120-140 kilométert futok, 2 résztávos és 1 hosszútávfutás, plusz kerékpározás. A nyújtásra szeretnék majd még nagyobb hangsúlyt fektetni, ez még cél.

 

Mi az, amire különösen oda kell most figyelni futás szempontjából?

Nagyon fontos, hogy ne merüljön le a szervezetünk, ne sérüljünk le, ne égjünk ki, éppen ezért a testnek az apró jeleire most még inkább figyelni kell, pl. ha fáj a láb huzamosabb ideig, akkor azt észre kell venni. És a formában maradáshoz tartozik az edzés előtti, alatti, utáni étkezés, energiapótlás, folyadékfogyasztás is: ha táplálékkiegészítőkről van szó, akkor gélek, izotóniás italok, recovery italok fogyasztása. Azért, mert nincs verseny, attól még szinten kell tartani a szervezetet – nemcsak azzal, hogy edzünk, hanem azzal is, ahogyan étkezünk.

 

És mi a helyzet a motivációddal? Az mennyire esett/nem esett vissza?

A motivációm nem esett vissza, a Bükk lábánál lakom, szép helyeken tudok futni, barátokkal pedig virtuálisan tartom a kapcsolatot, ezek segítenek ebben az időszakban.

 

Mi az, ami változott?  

Ami változott, hogy kicsit lazábbak a délelőttök, így 4-6 órát foglalkozom az önfejlesztéssel a saját kereteim, menetrendem szerint.

 

Nagyon izgalmasan hangzik. Mit takar ez pontosan?

Fejlesztem magamat és tervezek. Villamosmérnökin tanulok, de szeretnék a programozás világába is bele látni, ezért például sok külföldi anyagot olvasok. Emellett pedig fókusz került a nyelvtanulásra is. Szerintem hasznos kihasználni az ilyen időszakokat és önmagunkba nézni, tervezni.

 

És mik most a régi-új célok?

Április 19. lett volna a bécsi maraton, az lett volna az idei évi fő cél, ez most át lett téve őszre, méghozzá az októberi Budapest Maratonra, ugyanis az lesz a magyar bajnokság. A budapesti pálya nem a leggyorsabb pálya, réméljük akkor már egy hűvösebb idő fog kialakulni a nyári meleg után, minden esetre az egyéni csúcs megjavítása lesz most is a cél: október 11-én a 2 óra 28 perces idő elérése fog a szemem előtt lebegni. (2 óra 32 perc a jelenlegi egyéni csúcs – a szerk.). Sportban tehát a cél a maratoni időt csökkenteni, valamint a rövidebb távokon is gyorsulni.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: interjú

Keresés