fehérje
Cikkünkben a Diéta8 dietetikusai elemzik ki Nagy Zsolt magyar válogatott labdarugó meccs utáni rutinját, ugyanis abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a kiváló labdarugó megosztotta velünk, hogy mérkőzések után milyen étrend-kiegészítőket szokott fogyasztani, illetve, hogy miként szokott regenerálódni.
A testsúly növelésére két út áll rendelkezésre: az izomtömeg vagy a zsírtömeg növelése. Bár mindkét esetben a mérlegen súlygyarapodást tapasztalhatunk, az eredmény lényegesen eltérő testösszetételt jelent, és általában az előbbi lenne az áhított cél, vagy másképp- ritkább az az eset, mikor testzsír százalékot szeretnénk növelni, de természetesen erre is van példa.
Az erőnlét fogalma magába foglalja a test általános egészségi állapotát és az izomzat állapotát. Az erőnlét fejlesztése pedig nem keverendő össze csupán az erő edzésével vagy a nehéz súlyok emelésével. Az általános erőnléthez tartozik ugyanis az egyén fizikai állóképessége, ereje, erő-állóképessége, gyorsasága, gyors ereje, hajlékonysága, tágabb értelemben mentális ereje is, hiszen mindezek hozzájárulnak a teljesítményének mértékéhez.
A sporttáplálkozás témakörének egy nagyon fontos alap pillére a fehérjékkel és a fehérjefogyasztással kapcsolatos hiteles információk összegzése. A fehérjékhez fűződő tények és tévhitek egy sokakat érintő, fontos és népszerű terület, talán pont emiatt nagyon sok különböző információval lehet találkozni ezzel kapcsolatban manapság. A legfontosabb kérdésekre szeretnénk most megadni a válaszokat.
Sajnos még mai napig számos hibás információ kering a köztudatban az edzésekről. Legyen szó izomépítésről, fogyásról, zsírégetésről stb. sok megtévesztő reklámmal és tájékoztatással találkozhatunk. Összeszedtünk pár gyakori tévhitet, amelyeknek talán te is bedőltél eddig.